BAŞVURANLARLA İLGİLİ BELGELER

Başvuru Belgeleri ve Faaliyet Türlerine İlişkin Açıklamalar

Akademik Teşvik Başvuru Dilekçesi

Örnek YOKSIS Akademik Teşvik Raporu (Not: Rapor çıktısı YOKSIS'ten alınacak olup benzeri elle hazırlanmayacaktır)

  

KOMİSYONLARLA İLGİLİ BELGELER

Komisyon Karar Tutanağı

Komisyon Değerlendirme Raporu

  

Otomatik ham puan hesaplanmasındaki bazı sorunlar: YOKSIS Akademik Teşvik Raporu alınmadan önce özgeçmiş faaliyet girişlerinin mutlaka doğru biçimde yapılması gerekmektedir. Faaliyet girişi doğru yapıldığında o faaliyetle ilgili ham puan hemen hesaplanmakta ve görüntülenmektedir. Faaliyet girişi sonrası ham puanınızı göremiyorsanız girişte bir hata yapmış olmanız muhtemeldir.

En sık karşılaşılan hata yayınların yazar bilgisi girişlerinde olmaktadır. Bir yayındaki yazarların sıralaması ham puan hesaplamasını etkilediğinden, giriş yapılırken mutlaka yayındaki sıralama korunmalıdır. Sıralamayı yanlış yaptıysanız, yayın yazarları listesinde "Sıralama Değiştir" sütunundaki uygun yön oklarına basarak sıralamayı değiştirmelisiniz. Ayrıca yayının "ilgili yazarı" (correspondence author) iseniz, bu bilgiyi de mutlaka belirtmeniz gerekmektedir. Bunun için kendinizi yayın yazarları listesine ekledikten sonra sizinle ilgili satırı çift tıklamanız ve aşağıda görüldüğü gibi uygun seçimi yapmanız gerekmektedir.

picture03

Kadro ünvanı 2017 yılı içinde değişenler: Kadro ünvan değişikliği, ham puan hesaplamasında kullanılan ünvana dayalı çarpan katsayısını değiştirdiğinden, YOKSIS girişleri dikkatli biçimde yapılmalıdır. Kadro derecesi arttığında çarpan katsayısı küçüldüğünden, faaliyetlerinizi sadece mevcut kadro derecesi ile beyan etmeniz durumunda daha az puan alırsınız. Doçentlik sınavını geçip akademik ünvan sahibi olmasına rağmen Doçent kadrosuna henüz atanamamış olanlar mevcut kadro ünvanlarına uygun olarak başvuru yapacaklardır.

Kadro ünvan değişikliği tarihinden önce gerçekleştirilen yayınlar için giriş yaptığınızda, yazar ekleme kısmında aşağıda görüldüğü gibi "Önceki İsim ile veya Önceki Kurumda verilen yayın bilgisi için tıklayınız" düğmesine basınız ve eski kadro ünvanınıza uygun satırı seçiniz.

picture01

picture02