Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle ara verilen Üniversitemiz bünyesindeki tüm önlisans, lisans ve lisansüstü programlarında ilgili akademik birimler tarafından belirlenen dersler ile hazırlık sınıflarındaki derslerin verilmesine uzaktan öğretim yoluyla devam edilecektir. Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde yürütülen tezsiz yüksek lisans programlarındaki dersler 30 Mart 2020 Pazartesi gününden itibaren, diğer tüm önlisans, lisans ve lisansüstü programları ile hazırlık sınıflarındaki derslerin teorik kısımları ise 6 Nisan 2020 Pazartesi gününden itibaren başlayacaktır.

Derslerin uzaktan öğretim yoluyla işlenebilmesi için Microsoft Teams platformu kullanılacaktır. Bu platforma kullandığınız internet tarayıcısıyla teams.microsoft.com adresinden erişebilirsiniz. Erişim sırasında sizden talep edilecek kullanıcı adı ve şifresi, Üniversite e-posta adresiniz ve şifrenizdir. Platforma erişim hakkında daha fazla bilgi edinmek için, aşağıdaki bağlantıda yer alan eğitim videosunu izleyebilirsiniz.

Tüm dersler haftalık ders programında belirlenen gün ve saatte yapılacaktır. Derslerin başlangıç tarihinden önce tüm derslerinizi platformda açmanız ve öğrencilerin derslere kayıt olmasını temin etmeniz gerekmektedir. Bunu nasıl yapacağınız ve derslerinizi uzaktan öğretim yoluyla nasıl yürüteceğiniz hakkında bilgi almak için, yine platformda Ekipler sekmesinde bulacağınız Öğretim Elemanları Destek Grubundaki eğitim videolarını izleyebilirsiniz. Karşılaşabileceğiniz teknik sorunları Öğretim Elemanları Destek Grubuna yazabilir veya doğrudan teamsdestek@gsu.edu.tr e-posta hesabına iletebilirsiniz.