Üniversitemize bağlı fakültelere, 2018-2019 Akademik Yılı öğrenci kayıtları aşağıdaki takvime göre yapılacaktır.
27 Mayıs 2018 Pazar günü yapılan GSÜÖSYS ile fakültelerimiz bölümlerine girmeye hak kazanan öğrencilere ait kayıt takvimi aşağıdaki şekilde belirlenmiştir:

Asil liste kayıtları 08 - 10 Ağustos 2018
İlk yedek liste ilanı 13 Ağustos 2018
Yedek liste kayıtlarının başlangıcı 14 Ağustos 2018
Yedek liste kayıtlarının bitişi 07 Eylül 2018

GSÜÖSYS kayıtları için dikkat edilmesi gereken hususlar

 • Kayıt işlemleri yukarıda belirtilen tarihlerde gerçekleştirilecektir. Bu tarihler dışında kayıt kesinlikle yapılmayacaktır. Bu nedenle ilgili öğrencilerin kayıt tarihlerini dikkatle takip etmeleri gerekmektedir. 
 • Yedek liste ilanları, Üniversitemiz Çırağan Caddesi No:36 Ortaköy/İstanbul adresindeki yerleşkesinde, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ilan panosuna asılmak suretiyle yapılacaktır. İlk yedek listede, fakülte ve bölümlerde asil liste kayıtlarından sonra boş kalan kontenjanlar yayınlanacak, ardından yedek liste kayıtları esnasında boşalan kontenjanlar da eklenerek, birer gün arayla güncel yedek listeler ilan edilecektir. 
 • Yedek liste sıralamasına göre kayıt yaptırmaya hak kazanan aday öğrencilerimiz, isimlerinin yer aldığı yedek liste ilanını takip eden ilk iş gününde kayıtlarını yaptırmak durumundadırlar, aksi takdirde kayıt haklarını kaybedeceklerdir.
 • Ancak kontenjan açık kaldığı takdirde boş kalan kontenjanlar 06 Eylül 2018 tarihinde ilan edilecektir. Açık kontenjanlar ile ilgili kayıt, yedek listelerde bulunan sıralamaya göre kayıt yaptıran son öğrenciden itibaren başlamak üzere isim okumak sureti ile o sırada hazır bulunan ve sırası gelenin talebi doğrultusunda gerçekleştirilecektir. İsim okuma 07 Eylül 2018 Cuma günü saat 10:00’da başlayacaktır. Kontenjanlar dolduğu zaman veya açık kontenjan olmasına rağmen yedek listede isim kalmadığında kayıtlar resmen kapatılacaktır.  

Not: İsmi okunduğu halde kayıt yaptırmayan öğrenci kayıt hakkını kaybedecektir.

Kayıtlar için gerekli belgeler (Kayıtlar şahsen yapılacaktır.)

 • Lise diploması veya eşdeğer mezuniyet belgesi (Bakalorya) aslı,
 • ÖSYS sonuç belgesi *
 • YKS sonuç belgesi *
 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
 • Vesikalık resim (2 adet)
 • DELF-B2 Belgesine sahip olanların belgelerinin aslı ve fotokopisi
 • Öğrenci Bilgi Formu'nu almak için buradan  kullanıcı adı ve şifre olarak TC Kimlik numarası ile giriş yaparak ilgili alanları doldurunuz. Son adımda yer alan Başvuru Formunun çıktısını alarak kayıt için gerekli diğer belgeler ile birlikte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na teslim etmeniz gerekmektedir.
* Bakalorya ile başvuru yapacak öğrencilerimizden ÖSYS ve YKS sonuç belgesi istenmemektedir.

GSÜÖSYS-2018 YEDEK İLAN VE KAYIT TARİHLERİ