Üniversitemize bağlı fakültelere, 2017-2018 Akademik Yılı öğrenci kayıtları aşağıdaki takvime göre yapılacaktır.
28 Mayıs 2017 Pazar günü yapılan GSÜÖSYS ile fakültelerimiz bölümlerine girmeye hak kazanan öğrencilere ait kayıt takvimi aşağıdaki şekilde belirlenmiştir:

Asil liste kayıtları 31 Temmuz - 02 Ağustos 2017
İlk yedek liste ilanı 03 Ağustos 2017
Yedek liste kayıtlarının başlangıcı 04 Ağustos 2017
Yedek liste kayıtlarının bitişi 18 Ağustos 2017

GSÜÖSYS kayıtları için dikkat edilmesi gereken hususlar

 • Kayıt işlemleri yukarıda belirtilen tarihlerde gerçekleştirilecektir. Bu tarihler dışında kayıt kesinlikle yapılmayacaktır. Bu nedenle ilgili öğrencilerin kayıt tarihlerini dikkatle takip etmeleri gerekmektedir. 
 • Yedek liste ilanları, Üniversitemiz Çırağan Caddesi No:36 Ortaköy/İstanbul adresindeki yerleşkesinde, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ilan panosuna asılmak suretiyle yapılacaktır. İlk yedek listede, fakülte ve bölümlerde asil liste kayıtlarından sonra boş kalan kontenjanlar yayınlanacak, ardından yedek liste kayıtları esnasında boşalan kontenjanlar da eklenerek, birer gün arayla güncel yedek listeler ilan edilecektir. 
 • Yedek liste sıralamasına göre kayıt yaptırmaya hak kazanan aday öğrencilerimiz, isimlerinin yer aldığı yedek liste ilanını takip eden ilk iş gününde kayıtlarını yaptırmak durumundadırlar, aksi takdirde kayıt haklarını kaybedeceklerdir.
 • Ancak kontenjan açık kaldığı takdirde boş kalan kontenjanlar 17 Ağustos 2017 tarihinde ilan edilecektir. Açık kontenjanlar ile ilgili kayıt, yedek listelerde bulunan sıralamaya göre kayıt yaptıran son öğrenciden itibaren başlamak üzere isim okumak sureti ile o sırada hazır bulunan ve sırası gelenin talebi doğrultusunda gerçekleştirilecektir. İsim okuma 18 Ağustos 2017 Cuma günü saat 10:00’da başlayacaktır. Kontenjanlar dolduğu zaman veya açık kontenjan olmasına rağmen yedek listede isim kalmadığında kayıtlar resmen kapatılacaktır.  

Not: İsmi okunduğu halde kayıt yaptırmayan öğrenci kayıt hakkını kaybedecektir.

Kayıtlar için gerekli belgeler (Kayıtlar şahsen yapılacaktır.)

 • Lise diploması veya eşdeğer mezuniyet belgesi (Bakalorya) aslı,
 • ÖSYS sonuç belgesi *
 • LYS sonuç belgesi *
 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
 • Vesikalık resim (2 adet)
 • GSÜÖSYS sonuç belgesi (Bu sınava giren adaylar için!!)
 • DELF-B2 Belgesine sahip olanların belgelerinin aslı ve fotokopisi
* Bakalorya ile başvuru yapacak öğrencilerimizden ÖSYS ve LYS sonuç belgesi istenmemektedir.
** Öğrenci Bilgi Formu'nu almak için buradan  kullanıcı adı ve şifre olarak TC Kimlik numarası ile giriş yaparak ilgili alanları doldurunuz. Son adımda yer alan Başvuru Formunun çıktısını alarak kayıt için gerekli diğer belgeler ile birlikte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na teslim etmeniz gerekmektedir.

GSÜÖSYS-2017 YEDEK İLAN VE KAYIT TARİHLERİ