Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle ara verilen Üniversitemiz bünyesindeki tüm önlisans, lisans ve lisansüstü programlarında ilgili akademik birimler tarafından belirlenen dersler ile hazırlık sınıflarındaki derslerin verilmesine uzaktan öğretim yoluyla devam edilecektir. Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde yürütülen tezsiz yüksek lisans programlarındaki dersler 30 Mart 2020 Pazartesi gününden itibaren, diğer tüm önlisans, lisans ve lisansüstü programları ile hazırlık sınıflarındaki derslerin teorik kısımları ise 6 Nisan 2020 Pazartesi gününden itibaren başlayacaktır.

Derslerin uzaktan öğretim yoluyla işlenebilmesi için Microsoft Teams platformu kullanılacaktır. Bu platforma, kullandığınız internet tarayıcısıyla teams.microsoft.com adresinden erişebilirsiniz. Erişim sırasında sizden talep edilecek kullanıcı adı ve şifresi, Üniversite e-posta adresiniz ve şifrenizdir. Platforma erişim hakkında daha fazla bilgi edinmek için, aşağıdaki bağlantıda yer alan eğitim videosunu izleyebilirsiniz.

Tüm dersler haftalık ders programında belirlenen gün ve saatte yapılacaktır. Derslerin başladığı gün itibarıyla platforma eriştiğinizde, Ekipler sekmesinde kayıtlı olduğunuz tüm dersleri bulabileceksiniz. Bulamadığınız ders olursa, dersten sorumlu öğretim elemanı ile Üniversitemiz Otomasyon Sistemi vasıtasıyla temasa geçmeniz gerekmektedir. Karşılaşabileceğiniz teknik sorunları, yine platformda Ekipler sekmesinde bulacağınız Öğrenci Destek Grubuna yazabilir veya doğrudan teamsdestek@gsu.edu.tr e-posta hesabına iletebilirsiniz. Ayrıca Destek Grubunda uzaktan öğretimin yürütülmesi ile ilgili açıklayıcı videolar bulabilirsiniz.