Galatasaray Üniversitesi’nde (GSÜ) kurumsal ilişkiler oldukça aktif : öğrenci kulüpleriyle olsun, veya araştırma görevlileri ve akademik sorumlular, veya sürekli eğitim hizmetiyle, GSÜ içinde belirli bir grup fransız şirketleriyle bağlantıları koruyor.

2011’de Türkiye’de ki Fransa Büyükelçiliği’nin desteğiyle kurulan « Entreprises Galatasaray » grubu yerli fransız şirketlerinden oluşmaktadır (Air Liquide, Axa, Gide Loyrette Nouel, Gras Savoye, Michelin, Peugeot, Renault, Sürpikür, TEB BNP Paribas et Total), GSÜ’ye adanmış Fransa Dış Ticaret Danışmanı, İstanbul’da bulunan üniversiteler işbirliğinin ataşesi, araştırma görevlileri (Fransız Rektör yardımcısı ve Uluslarası teknik uzmanı fransız şirketlerle bağlantısından sorumlular) ve profesyonel dünya ile bağlantıda öğrenci kulüplerinin aktif üyeleridir.

Les rendez-vous des entreprises” konferans dönemi için konuşmacıların bu grup içerisinde seçilir ve davet edilir. Konuşmacı, Türkiye’de yerleşmiş Fransız zincirin üst düzeyde sorumlu biridir ve öğretmen tarafından davet edilir.  Konuşmacı şirketini tanıtır, zincirin Türkiye’ye yerleşmesinde ki özelliklerini ve bu konuma gelene kadar ki iş tecrübelerini anlatır. Öğrenciler ve konuşmacı arasında soru cevap şeklinde konferans kapatılır. 2011 yılından beri katılan Fransız şirketler : Total, Renault, TEB BNP Paribas, Carrefour SA, Nexans, Michelin, Alstom, Groupama, Vinci, Thales, Air Liquide Peugeot, L’Oréal, AXA, Decathlon, Bel, Gemalto et Danone.

Contact : 

Christophe PAOLI